Agencja Rozwoju Regionalnego "ARES" S.A w Suwałkach
16-400 Suwałki, ul. Teofila Noniewicza 42A
tel. +48 87 566 61 06, +48 87 566 70 35, fax. +48 87 566 74 97
e-mail: arrares@ares.suwalki.pl

Szukaj

 

Jesteś tutaj: Aktualności

Czerwcowe Dyżury Specjalisty ds. Funduszy Europejskich w ramach Mobilnego Punktu Informacyjnego na terenie województwa podlaskiego podregionu suwalskiego


Uprzejmie informujemy, iż w ramach Mobilnego Punktu Informacyjnego pracownicy Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Suwałkach odwiedzą miejscowości Jeleniewo, oraz Suchowola,  w celu bezpośredniego dotarcia z informacją o funduszach europejskich do mieszkańców w/w gmin

 

W najbliższym czasie dyżur specjalisty odbędzie się:

 

12 czerwca 2015r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Jeleniewie,
 16-404 Jeleniewo, ul.Sportowa 1A, 
w godz. 10.00-14.00.

 

26 czerwca 2015r. w Urzędzie Miejskim w Suchowoli,
 16-150 Suchowola, Plac Kościuszki 5, 
w godz. 10.00-14.00.

 

 

Jeżeli:

·        masz pomysł na biznes i nie wiesz, czy masz szansę na jego dofinansowanie,

·        realizujesz projekt i chciałbyś się dowiedzieć, w jaki sposób go rozliczyć,

 

Przyjdź na dyżur a uzyskasz:

·        bezpłatną i kompleksową informację dot. możliwości dofinansowania Twojego pomysłu z Funduszy Europejskich,

·        wstępną pomoc w przygotowaniu i rozliczaniu projektów, m.in. zasad kontroli projektów, opisywania dokumentów finansowo-księgowych, informację o możliwości realizacji projektu w formule partnerstwa publiczno-prywatnego,

·        informację o podstawowych kryteriach uzyskania dofinansowania, procedurach, wymaganych dokumentach, terminach oraz wskażemy instytucje, które odpowiadają za przyjmowanie wniosków.

 

 

Zapraszamy serdecznie!

ZAPROSZENIE na Konferencję podsumowującą projekt pn.: "mobilny Klub Integracji Społecznej II" 28 maja 2015

ZAPROSZENIE

na Konferencję podsumowującą projekt

pn.: „mobilny Klub Integracji Społecznej II”

28 maja 2015

 

Agencja Rozwoju Regionalnego „ARES” S.A. w Suwałkach zaprasza na konferencję podsumowującą realizację projektu pn. „mobilny Klub Integracji Społecznej II”.

Projekt był realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki,
Priorytet VII Promocja integracji społecznej, Działanie 7.2 Przeciwdziałanie wykluczeniu
i wzmocnienie sektora ekonomii społecznej, Poddziałanie 7.2.1. Aktywizacja zawodowa
i społeczna osób zagrożonych  wykluczaniem społecznym.

Głównym celem projektu była aktywizacja społeczno-zawodowa 70 osób zagrożonych wykluczeniem społecznym i zawodowym.

Konferencja odbędzie się 28 maja 2015r. w sali konferencyjnej Hotelu Velvet
w Suwałkach, ul. Kościuszki 128,o godzinie10:00. Podczas konferencji zostaną poruszone tematy związane z przeciwdziałaniem wykluczeniu społecznemu.

 

Udział w Konferencji jest całkowicie bezpłatny.

 

Prosimy o potwierdzenie przybycia na konferencję do dnia 27 maja 2015 roku,telefonicznie 87 566 61 06 wew. 120 lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

Osoby do kontaktu: Magdalena Interewicz, Natalia Bogdan.

 

Serdecznie zapraszamy.

Attachments:
Download this file (program konferencji.pdf)program konferencji.pdf[ ]73 kB

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Suwałkach zaprasza 3 czerwca 2015 r. na cykl spotkań informacyjnych pod tytułem "Środa z Funduszami dla.."

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Suwałkach zaprasza na cykl spotkań informacyjnych pod tytułem „Środa z Funduszami dla …”.

 

Uprzejmie informujemy, że nabór na spotkanie został już zamknięty

 

Spotkanie odbędzie się w środę w dniu 3 czerwca 2015 r. w godz. 10.00 – 13.00 w siedzibie Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Suwałkach, Osiedle II 6A, sala nr 1, parter . Tematem spotkania będzie omówienie możliwości uzyskania dofinansowania z Funduszy Europejskich dla Instytucji Kultury.

Przewidywana szczegółowa tematyka spotkania to m.in.: omówienie najważniejszych dokumentów na poziomie unijnym i krajowym; omówienie alokacji finansowej na lata 2014-2020; omówienie głównych zmian w stosunku do starej perspektywy, informacje na temat wsparcia planowanego w ramach POPC, POIŚ i RPOWP; informacje na temat wsparcia dla Instytucji Kultury na obszarach wiejskich; informacje na temat wsparcia planowanego w ramach programów: EWT Litwa-Polska, Kreatywna Europa oraz Programu dla Europy Środkowej.

 

Spotkanie będzie przeznaczone dla Instytucji Kultury.


 

Osoby, które chciałyby wziąć udział w spotkaniu, prosimy o przesłanie formularza zgłoszeniowego

faxem na numer: 87 563 02 77

lub e'mailem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Rekrutacja na spotkanie będzie prowadzona do 02.06.2015r.

 

Dodatkowych informacji o spotkaniu udzielają pracownicy Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Suwałkach pod nr telefonów:
(87) 563 02 19, (87) 563 02 11, (87) 563 02 76 
oraz tel. kom. 533 858 300

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, o udziale w spotkaniu decyduje kolejność zgłoszeń.


 

Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

Wielka majówka z Funduszami Europejskimi. Zapraszamy!

Zaczyna się 7 maja i potrwa do 10 maja. W tych dniach w całej Polsce, i oczywiście w naszym regionie, odbędą się imprezy, pikniki, promujące inwestycje, które udało się zrealizować dzięki Funduszom Europejskim. Naprawdę warto wziąć w nich udział!

 

Dni Otwarte Funduszy Europejskich to niepowtarzalna okazja, by obejrzeć wiele miejsc za darmo lub z dużą zniżką, zajrzeć do obiektów, które zwykle są zamknięte dla zwiedzających. Zwłaszcza że beneficjenci projektów, realizowanych przy wsparciu unijnym, przygotowali wiele atrakcji dla zwiedzających.

Rajd, mecz, piknik… i festiwal klocków

A oferta w naszym regionie jest bardzo szeroka i atrakcyjna. Każdy znajdzie coś dla siebie. Można spędzić dzień aktywnie, na sportowo, np. rozgrywając mecz koszykówki na Orliku w Puńsku, biorąc udział w zawodach sportowych w Becejłach, w rajdzie rowerowym wzdłuż punktów obsługi ruchu turystycznego Sokólszczyzny czy w zajęciach aqua fitness na Pływalni Miejskiej nr 2 w Łomży lub wspinaczce na ściance w hali sportowej OSiR w Suwałkach. Znajdziemy też wiele propozycji dla rodzin, m.in. piknik europejski w Parku Miejskim w Suchowoli, pokazy akcji ratowniczych Straży Pożarnej w Augustowie i Suwałkach, festyn w Łomży, festiwal klocków w Drohiczynie, gry i zabawy na stadionie w Białymstoku czy majówka na plaży w Dojlidach.

Wiele jest też propozycji kulturalnych i naukowych, jak: spotkania z przyrodą, nauką i sztuką w Muzeum Przyrody w Drozdowie, Międzynarodowe Plenery Garncarstwa i Kowalstwa Tradycyjnego w Czarnej Białostockiej, Dzień z Inżynierią Genetyczną w Wyższej Szkole Medycznej w Białymstoku czy zwiedzanie Opery i Filharmonii Podlaskiej z przewodnikiem.

Program na stronie internetowej

Atrakcji jest dużo, dużo więcej, nie sposób je wszystkie wyliczyć. Ale łatwo można do nich dotrzeć! Na stronie internetowej www.dniotwarte.eu znajdą Państwo informacje o wszystkich imprezach organizowanych w Polsce podczas Dniach Otwartych wraz z opisem atrakcji: programem, godzinami otwarcia, mapką dojazdu.

Zachęcamy Państwa do wspólnej zabawy! Przekonajmy się, jak zmienia się nasz kraj i nasz region dzięki Funduszom Europejskim.

Więcej artykułów…

Strona 10 z 17

Początek strony