Agencja Rozwoju Regionalnego "ARES" S.A w Suwałkach
16-400 Suwałki, ul. Teofila Noniewicza 42A
tel. +48 87 566 61 06, +48 87 566 70 35, fax. +48 87 566 74 97
e-mail: arrares@ares.suwalki.pl

Szukaj

 

Jesteś tutaj: Aktualności

Ogólnopolski Konkurs Poprawy Warunków Pracy

Weź udział w Ogólnopolskim Konkursie Poprawy Warunków Pracy

 

W Twoim miejscu pracy poprawiono bezpieczeństwo pracy i ergonomię? Weź udział w 43. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poprawy Warunków Pracy.

 

Organizatorem konkursu jest Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej we współpracy z Naczelną Organizacją Techniczną, innymi ministerstwami, urzędami kontrolnymi, instytucjami ubezpieczeniowymi oraz partnerami społecznymi.

 

- Upowszechnianie innowacyjnych projektów jest niezwykle ważne. Konkurs ma wieloletnią tradycję, a zaprezentowane w nim rozwiązania poprawiłybezpieczeństwo pracy. Udział w nim mogą brać nie tylko pracodawcy, ale także pracownicy, którzy dążą do zmian w swoim miejscu pracy  - powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz, minister pracy i polityki społecznej.

 

Celem konkursu jest wyróżnianie tych rozwiązań technicznych i organizacyjnych, a także opracowań naukowych, których zastosowanie przyczyniło się do poprawy warunków pracy.
Konkurs promuje także projekty edukacyjne i popularyzujące tematykę bezpieczeństwa oraz ochrony człowieka w środowisku pracy.

 

W jakich kategoriach przyznawane będą nagrody?

  • kategoria A – rozwiązania techniczne i technologiczne
  • kategoria B – prace naukowo-badawcze
  • kategoria C – przedsięwzięcia organizacyjne i edukacyjne

 

Poprawa bezpieczeństwa i funkcjonalności urządzeń lub technologii, osiągnięta poprawa warunków pracy oraz zakres zastosowania i możliwość upowszechnienia - to podstwawowe kryteria oceny wniosków konkursowych. Pod uwagę brane są także efekty ekonomiczne oraz wpływ na tworzenie kultury bezpieczeństwa.  

 

Oceny zgłoszonych wniosków konkursowych dokona Komisja konkursowa składająca się z ekspertów wyłonionych spośród organizatorów i współorganizatorów konkursu.  Nagrody I, II lub III stopnia oraz wyróżnienia wręczy minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz podczas uroczystej gali we wrześniu.

 

Wnioski konkursowe znajdują się na: www.ciop.pl/konkurs-bhp. Należy je przesłać do Sekretariatu Konkursu  do 31 lipca 2015 r. Sekretariat prowadzi Centralny Instytut Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy, ul. Czerniakowska 16, 00-701 Warszawa, tel. 22/623-36-83, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Patronami medialnymi konkursu są: Infor.pl, Praca i Zdrowie, Przyjaciel przy PracyKulturabezpieczeństwa.plTVP InfoDziennik Gazeta Prawna, portalbhp.ploraz Bezpieczenstwo Pracy - nauka i praktyka.

 

| Biuro Promocji i Mediów

| Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej

| Tel. (+48 22) 661 11 13, 661 11 22

| Fax (+48 22) 661 11 24

| E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

| www.mpips.gov.pl

Attachments:
Download this file (Regulamin-Konkursu + formularz.pdf)Regulamin-Konkursu + formularz.pdf[ ]188 kB

ZAPROSZENIE DO WZIĘCIA UDZIAŁU W WARSZTATACH PARTNERSTWA LOKALNEGO

Serdecznie zapraszamy  do wzięcia udziału w dwudniowych bezpłatnych warsztatach realizowanych w ramach projektu "Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Suwałkach". Warsztaty będą dotyczyć tworzenia partnerstw lokalnych. Zajęcia odbędą się w dniach:

I edycja: 15-16 czerwca 2015 roku w hotelu: Sala bankietowa i pokoje gościnne Kalinowski w Sokółce,

II edycja: 16-17 czerwca 2015 roku w hotelu: Laguna Conference &Spa w Augustowie,

III edycja: 17-18 czerwca 2015 roku w hotelu Nad Wigrami w Gawrych Rudzie.

Udział w warsztatach jest całkowicie bezpłatny.

Uczestnikom zapewniamy:
nocleg, wyżywienie, materiały szkoleniowe, wykwalifikowanych trenerów oraz zaświadczenie potwierdzające zdobyte kwalifikacje.

Osoby chętne prosimy o wypełnienie załączonego formularza.

Liczba miejsc ograniczona!

 

Trenerzy warsztatów:

Krzysztof Kozicki– wójt gminy Piątnica, Starosta Łomżyński w latach 2007-2011 – z sukcesem wdrażał ekonomię społeczną na ziemi łomżyńskiej,  kierownik merytoryczny CIS ,,Nowe Otwarcie” – w Łomży, wykształcenie wyższe, st.pod. zarządzanie przedsiębiorstwem społecznym”, specjalista ds. zamówień publicznych – certyfikat, liczne szkolenia i certyfikaty z ekonomii społecznej. Doświadczenie trenerskie od 2005 w zakresie ekonomii społecznej, zakładanie  Spółdzielni Socjalnych i CIS-ów, współpraca samorządów z sektorem NGO w zakresie rozwoju ekonomii społecznej, odpłatna i nieodpłatna działalność pożytku publicznego, pisanie projektów społecznych, prowadzenie konsultacji społecznych, klauzule społeczne w zamówieniach publicznych.

 

Agata Swędzioł -  prezes Spółdzielni Socjalnej „OPOKA” – jest to pierwsza Spółdzielnia Socjalna w Polsce założona przez dwa podmioty prawne o mocno ugruntowanej pozycji w obszarze pomocy i reintegracji społecznej – Stowarzyszenie na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Społeczno-Gospodarczego „KLUCZ”Chrześcijańskie Stowarzyszenie Dobroczynne. Spółdzielnia utworzona w  drugiej połowie 2009 r. z sukcesem zaistniała w branży gastronomicznej i szkoleniowej.

Attachments:
Download this file (formularz ogolny.docx)formularz ogolny.docx[ ]934 kB
Download this file (program warsztatow ogolny.doc)program warsztatow ogolny.doc[ ]15 kB

Dzień wolny od pracy w Lokalnym Punkcie Informacyjnym w Suwałkach

Uprzejmie informujemy, iż dzień  5 czerwca 2015r.  (piątek) jest dniem wolnym od pracy w Lokalnym Punkcie Informacyjnym w Suwałkach.

Serdecznie zapraszamy do korzystania z usług naszego punktu od poniedziałku 8 czerwca 2015r.  Przypominamy, że punkt czynny jest w godzinach 7.30-15.30 od wtorku do piątku

i w godzinach 8.00-18.00 w każdy poniedziałek.

Czerwcowe Dyżury Specjalisty ds. Funduszy Europejskich w ramach Mobilnego Punktu Informacyjnego na terenie województwa podlaskiego podregionu suwalskiego


Uprzejmie informujemy, iż w ramach Mobilnego Punktu Informacyjnego pracownicy Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Suwałkach odwiedzą miejscowości Jeleniewo, oraz Suchowola,  w celu bezpośredniego dotarcia z informacją o funduszach europejskich do mieszkańców w/w gmin

 

W najbliższym czasie dyżur specjalisty odbędzie się:

 

12 czerwca 2015r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Jeleniewie,
 16-404 Jeleniewo, ul.Sportowa 1A, 
w godz. 10.00-14.00.

 

26 czerwca 2015r. w Urzędzie Miejskim w Suchowoli,
 16-150 Suchowola, Plac Kościuszki 5, 
w godz. 10.00-14.00.

 

 

Jeżeli:

·        masz pomysł na biznes i nie wiesz, czy masz szansę na jego dofinansowanie,

·        realizujesz projekt i chciałbyś się dowiedzieć, w jaki sposób go rozliczyć,

 

Przyjdź na dyżur a uzyskasz:

·        bezpłatną i kompleksową informację dot. możliwości dofinansowania Twojego pomysłu z Funduszy Europejskich,

·        wstępną pomoc w przygotowaniu i rozliczaniu projektów, m.in. zasad kontroli projektów, opisywania dokumentów finansowo-księgowych, informację o możliwości realizacji projektu w formule partnerstwa publiczno-prywatnego,

·        informację o podstawowych kryteriach uzyskania dofinansowania, procedurach, wymaganych dokumentach, terminach oraz wskażemy instytucje, które odpowiadają za przyjmowanie wniosków.

 

 

Zapraszamy serdecznie!

Więcej artykułów…

Strona 8 z 16

Początek strony